5 תוספי התזונה שאתם חייבים להכיר

המגמה של רכישת תוספי תזונה היא מגמה שנמצאת במגמת תאוצה, כאשר הנתונים מעידים כי מעל ל-50% מהאמריקאים נוטלים באופן קבוע תוספים ואילו אצל הישראלים מדובר באחוזים גבוהים אפילו יותר. למעשה, שילוב של תוספי תזונה ייעודים בתפריט היומי מהווה הזדמנות מצוינת ליצור איכות חיים משופרת, וזאת בשל שימוש קבוע בתוספים להם ריכוז גבוה של מינרלים, ויטמינים ותמציות טבעיות לחלוטין שבהן נעשה שימוש מזה מאות שנים. יחד עם זאת, המדפים עמוסים בתוספים ולא פעם נוצר בלבול לגבי בחירה מדויקת ונכונה. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את חמשת תוספי התזונה שאתם פשוט חייבים להכיר. מוכנים? בואו נתחיל!

תוסף תזונה זעפרן

תבלין הזעפרן נחשב לתבלין היקר ביותר בעולם, וזאת בשל תהליך הפקה ייחודי המתבצע באופן ידני, כאשר מזה אלפי שנים מיוחס לתבלין הזה סגולות בריאותיות. כעת, רכישה של תוספי זעפרן הפכה לקלה ופשוטה יותר מאי פעם, וזאת בשל פיתוח של תוספים המכילים ריכוז גבוה של התבלין לצד מינרלים וויטמינים שנועדו לסייע לבריאות הגוף, אך לא פחות גם לנפש. מדוע כדאי לשלב את הזעפרן בתזונה? ובכן, התוסף הזה המכיל ריכוז גבוה של זעפרן הידוע בהיותו כנוגד דיכאון, מסייע בהתמודדות נגד אין אונות ואפילו עשוי לשפר את תפקוד המוח. תוסף תזונה זה לביקוש אדיר בשל היותו טבעי לחלוטין אך גם טבעוני, ועל כן הוא נחשב לאחד מהתוספים הנמכרים ביותר.

תוסף תזונה אומגה 3

אחד מהתוספים הנמכרים ביותר הוא תוסף תזונה אומגה 3 המכיל חומצות אמינו החיוניות לתפקוד המוח וכן להתפתחות העובר, כאשר ההמלצה של רופאים לנשים בהריון היא ליטול את התוסף באופן קבוע לכל אורך תקופת ההיריון. בנוסף, אפשר לקשר מחסור באומגה 3 לבעיות בכלי הדם כמו גם הלב, תסמינים של אלרגיה וכן קוגניציה ירודה, ועל כן רכישה של תוסף זה מהווה הזדמנות מצוינת להגביר את הצריכה ובכך להוביל להשלמת החוסרים התזונתיים הנדרשים בעבור כל מבוגר כמו גם ילדים, בהתייעצות עם רופא.

 

תוספי התזונה שאתם חייבים להכיר

תוסף תזונה חלבון

בעבור ספורטאים, תוסף תזונה חלבון מהווה חלק בלתי נפרד משגרת האימונים. הסיבה לכך נובעת בשל היותו תוסף המכיל ריכוז גבוה של חלבונים שיכולים לסייע לטובת התאוששות מהירה יותר מאימונים, הגדלת נפח השריר וכן הגברת צריכת החלבון בעקבות חוסרים תזונתיים. כיום ניתן לבצע רכישה של התוסף במגוון טעמים, במחיר מצוין ועם התאמה אישית לתמהיל האימונים.

תוסף תזונה פרוביוטיקה

תוסף תזונה פרוביוטיקה נחשב לתוסף איכותי מאוד המיועד גם למבוגרים וגם  לילדים, כאשר תפקידו הוא לסייע במלחמה נגד החיידקים הרעים באמצעות הגברה של חיידקים טובים. בכל תוסף של פרוביוטיקה ישנו ריכוז גבוה מאוד של חיידקים שמסייעים לפעילות התקינה של המעיים, כמו גם מהווים פתרון מצוין במידה ונוטלים אנטיביוטיקה המחלישה את מערכת החיסון בעקבות השמדה של חיידקים טובים.

תוסף תזונה ויטמין D

שילוב של ויטמין D הוא חיוני לטובת ספיגה של סידן, צפיפות העצם ואפילו שמירה על שיווי המשקל. למרות שמדינת ישראל היא מדינה שטופת שמש, רבים מהאזרחים סובלים ממחסור בוויטמין D ועל כן בשביל להגביר את הצריכה אפשר ליטול את התוסף, בהתאם להוראות ורק לאחר שביצעתם בדיקת דם בשם D25 שיכולה לספק תמונה מדויקת לגבי היקף הצריכה הנדרש.

תוסף תזונה ביוטין

ביוטין הוא ויטמין מקבוצת B שאחראי בין היתר על הולכת חומצות האמינו, ובייחוד לתאי העור. אם אתם סובלים מנשירת שיער או קצוות מפוצלים, נטילה של תוסף זה יכול לסייע לטובת חיזוק זקיקי השיער, ועל כן מדובר בתוסף תזונה מומלץ הן בעבור גברים והן בעבור נשים.

לסיכום

רכישה של תוספי תזונה היא ללא ספק הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור אורח חיים בריא ומאוזן. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי כל נטילה של תוסף תזונה צריכה להתבצע בליווי רפואי בלבד וכן עם שימת דגש על רכישה של תוספים דרך חברה מקצועית המשווקת את התוסף באישור משרד הבריאות, לטובת בטיחות שימוש וניצול מקסימלי של הרכיבים הטבעיים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

היופי של הים

נגישות