עלה לילד החום במהלך החופשה המשפחתית? כך תוכלו לפעול

סוף כל סוף אתם יוצאים לחופשה משפחתית בעיר אילת, אולם למרבה הצער הילד מתחיל לעלות חום ולגלות תסמינים של חולי. מדובר בסיטואציה לא נעימה שלא רק יכולה להרוס לחלוטין את החופשה אלא גם להכניס אתכם כהורים ללא מעט לחץ, בעקבות חום שאינו יורד. אם החום עולה בזמן חופשה, אפשר וצריך לפעול במספר מישורים, כפי שנציג כעת.

מתן נוזלים

חום אצל ילדים היא תופעה שכיחה שעלולה להתרחש בכל זמן ובכל עונה. חום אצל ילדים הוא סימן למחלה שיכולה להתפתח לאט, כאשר צריך להבין כי לרוב החום אינו מזיק אולם הוא כן עשוי לגרום להתייבשות ובהתאם לכך לתסמינים של חום וצמרמורת. הפעולה הראשונה היא לספק לילד כמה שיותר נוזלים, באמצעות לגימות קטנות של משקה קר כמו מים או תה.

לבוש מאוורר

העיר אילת היא העיר הדרומית ביותר בישראל ועל כן המעלות בעיר נוסקות גם מעל ל 40 מעלות. במידה והילד מעלה חום במהלך החופשה המשפחתית ולא מגלה תסמינים נוספים של חוסר נוחות, העדיפו להלביש את הילד בבגדים קלים ומאווררים, בייחוד אם אתם עתידים להגיע לאחת  מהאטרקציות המובילות בעיר.  במידה והחום לא יורד ואתם מבחינים כי ישנם תסמינים נוספים, זה הזמן לפנות לקופת החולים בעיר ולקבל ייעוץ וטיפול מצד רופא ילדים מוסמך.

 

 

מקלחת במים פושרים

טעות נפוצה שרבים מההורים מבצעים היא להכניס את הילד לתוך מקלחת קרה, מתוך מחשבה כי כך ניתן להוריד את החום. מדובר בטעות מאחר ומקלחת קרה עלולה להוביל להורדה דרמטית של החום. מיד לאחר המקלחת עטפו את הילד במגבת חמה ולא רטובה מאחר ומגבת רטובה עלולה לחסום את פעולת האידוי הטבעי של הגוף אשר מורידה את חום הגוף כמו גם מניעה של התייבשות בקרב ילדים שחווים חום גבוה.

אוורר החדר

חשב מאוד לאורר את החדר ולבדוק כי הטמפורה לא נמוכה מדי. פתחו חלונות ובדקו בכל חצי שעה מה המצב של הילד מבחינת חום על ידי בדיקה המתבצעת באמצעות מודד חום דיגיטלי שיכול לסייע לכם לטובת בדיקה קפדנית של מצב החום, ונקיטת פעולות נוספות. במידה ואתם מבחינים כי החום לא יורד וכי הילד ממשיך לגלות תסמינים שונים, זה הזמן לפנות לקבלת ייעוץ רפואי.

מטלית רטובה

מומלץ להניח על המצח של הילד מטלית רטובה, למשך זמן קצר. המטלית עשויה לסייע לטובת הורדת החום וכן יצירה של הקלה, כאשר ניתן גם לשלב תרופות להורדת חום ללא מרשם רופא שיכולות לעודד הורדה של החום ללא צורך בהתערבות רפואית.

לסיכום

חום אצל ילדים היא תופעה שכיחה שמתרחשת על רקע של מחלה כמו גם זיהום. לרוב, התופעה איננה משפיעה על הבריאות של הילדים אולם היא כן יכולה להוביל לתסמינים לא פשוטים, וזאת במידה והחום אינו יורד. שימו לב כי באילת ישנם סניפים של כל קופות החולים אשר מאפשרות לכם להגיע ביחד עם הילד לטובת בדיקה, כאשר בעת הצורך הרופא ירשום תרופות מרשם או יספק המלצה לתרופות ללא מרשם שאותן ניתן לרכוש בכל בתי המרקחת, ובכך להמשיך את החופשה בבריאות שלמה ועם הבנה כי מדובר בתופעה חולפת במידה ואכן מצליחים להוריד את החום.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

היופי של הים

נגישות