קרתה לכם תאונת דרכים בדרך לחופשה המשפחתית? 5 פעולות שחייב לעשות

נוסעים לחופשה באילת בקרוב או בכל מקום אחר בארץ? מתכננים לצאת לדרך עם הרכב הפרטי שלכם, הרכב של העובדה או רכב שתשכרו לצורך הטיול? ובכן, אין ספק שזה בהחלט רעיון נהדר לצאת לטיול עם רכב שיאפשר לנו להגיע לאן שנרצה וכמובן יאפשר לנו להתנייד בקלות ביעד עצמו ולגלות עוד מקומות חדשים ויפים. יחד עם זאת צריך לזכור שדווקא בטיולים הסיכוי למעורבות בתאונה עולה וזאת בגלל הנסיעות הארוכות וריבוי האנשים ברכב. אז אם גם אתם יוצאים לחופשה משפחתית בקרוב וחלילה נקלעים לתאונה דרכים – אלו הן 5 הפעולות הקריטיות שאתם חייבים לבצע מרגע שזה קורה. מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה ובילוי מהנה.

 

לאחר תאונה – מה המטרה שלנו בסופו של דבר?

אז רגע לפני שנעבור לצעדים שבהם יש לנקוט, בואו ננסה להבין מה הדברים החשובים ביותר לאחר תאונה. ראשית – הדבר החשוב ביותר עוד לפני הכל הוא לוודא שכולם בריאים ושלמים ולהגיש סיוע רפואי מידי לכל המעורבים הנזקקים לסיוע כזה לאחר תאונה. אחרי שמוודאים את זה הדבר החשוב ביותר הוא להגיש תביעה בצורה לחברת הביטוח בתקווה שנקבל את כספי הפיצויים שמגיעים לנו בהקדם האפשרי. נכון, תביעות בתחום תאונות דרכים הן נפוצות וחשוב לקבל מידע ולהבין איך אפשר לזכות בפיצויים בזמן הקצר ביותר ובאותה נשימה צריך לזכור שמה שהפעולות שנעשה בשטח לאחר התאונה ייקבעו במידה רבה אם אכן נקבל פיצוי ואיזה סכום נוכל לקבל. אז ללא הקדמה נוספת, בואו נעבור לצעדים שחשוב לעשות לאחר תאונה.

 

קודם כל – בודקים שכולם בריאים

הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק זה שכל המעורבים בתאונה בריאים ושלמים. בדקו ראשית את עצמכם וראו שאתם כשירים לטפל באחרים ומכן חשוב להגיש עזרה רפואית למי שצריך, בין אם מדובר על יושבי הרכב שלכם או על נפגעים מהצד השני. רק לאחר שמוודאים שאף אחד לא בסכנת חיים ואפשר להמתין לסיוע רפואי ניתן להתקדם לשלבים הבאים.

 

קרתה לכם תאונת דרכים בדרך לחופשה המשפחתית? 5 פעולות שחייב לעשות

אם יש צורך קוראים לכוחות הביטחון

מכאן, אם יש באמת צורך קוראים כמובן לכוחות הביטחון. גם אם לא מדובר בתאונה קשה מומלץ להתקשר למשטרה והם יחליטו אם יש צורך בהגעה או שתוכלו לסגור זאת בעצמכם. כמובן שבמידת הצורך מזעיקים סיוע רפואי.

 

מפנים את כלי הרכב מהכביש עד כמה שניתן

האם הנהגים בריאים ושלמים? האם הנזק הוא כזה המאפשר להזיז את כלי הרכב מהכביש? באם ניתן הזיזו את כל הרכב מהכביש מפני שהימצאותם באמצע נתיב הנסיעה היא בגדר סיכון נוסף.

 

מחליפים פרטים מלאים ומתעדים את התאונה

מכאן אפשר לעבור לשלב החשוב הבא – תיעוד התאונה והחלפת פרטים. החליפו מספר טלפון ותעודת זאת עם הנהג ובקשו לצלם את ביטוח הרכב שלו וגם את תעודת הזהות. היו אדיבים כלפי הצד השני ותנו גם לו לקחת את הפרטים שלכם. לאחר מכן חשוב לצלם את כל הנזקים לרכוש. צלמו בצורה ברורה מכמה זוויות שונות. לגבי פיצוי רפואי המסמכים בבית החולים הם למעשה העדות.

 

פונים אל חברת ביטוח ומגישים תביעה

זהו השלב בו נפנה אל חברת הביטוח להגשת תביעה. בהרבה מקרים לא צריכה להיות בעיה אך ישנם בהחלט מקרים בהם חברות הביטוח מערימות קשיים. אנו ממליצים בחום לתעד הכול במהלך התאונה ובמידת הצורך מומלץ בהחלט להתייעץ עם גורמים משפטיים. באתר Lawtip תמצאו את כל המידע המקיף והחשוב שאתם צריכים. מאחלים חופשה נעימה ובטוחה!

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

היופי של הים

נגישות