קונים בזול: כל מה שרציתם לדעת על הפטור ממע"מ – והאם זה באמת משתלם?

אחת מהסיבות המרכזיות לנהירה של מבקרים בעיר אילת נובעת לאור הטבת המס המשמעותית אותה מקבלים התושבים והמבקרים, והיא למעשה מאפשרת לבטל את המע"מ הכרוך בתשלום על מוצרים.  לאור העובדה כי יוקר המחייה בישראל נחשב לאחד הגבוהים בעולם, היכולת לבצע רכישות באילת במחיר שאינו כולל את המע"מ מהווה הזדמנות מצוינת לטובת חיסכון כספי וכן עשוי להשתלם מאוד בעבור אזרחי המדינה שרוצים לרכוש מוצרים – מבלי לקרוע את הכיס. הפטור ממע"מ הינו חלק משמעותי מהכלכלה של אילת כמו גם מנוע צמיחה בעל חשיבות עצומה בעבור בעלי עסקים הפועלים בעיר. היכולת להעניק לצרכים אפשרות להימנע מתשלום המע"מ היא זו שהופכת את אילת לעיר מבוקשת מאוד גם מבחינה תיירותית אבל גם כחלק מהתנעה של הכלכלה בעיר שזקוקה מזה שנים רבות לתמיכה ממשלתית. מאחר ובמשך 20 שנה היא לא קיבלה את התמיכה, התושבים כמו גם הספקים מנצלים את הפטור לטובת הגדלת המחזור העסקי וחיזוק הכלכלה המקומית.

קונים בזול: כל מה שרציתם לדעת על הפטור ממע"מ - והאם זה באמת משתלם?

האם הפטור ממע"מ משתלם לכיס?

התשובה היא בהחלט כן. אם אתם מתכננים להגיע לעיר אילת, זה הזמן להשקיע את הכסף שלכם בחוכמה ולרכוש מוצרים (להם אתם כמובן זקוקים) במחיר שאינו כולל את המע"מ אשר נכון לעכשיו עומד על 17%. העלות של המע"מ היא זו שיכולה להפוך את תהליך הרכישה למשתלם, בייחוד כאשר מדובר במוצרים יקרים כמו למשל מוצרי אלקטרוניקה כמו גם הלבשה. בנוסף, כאשר מבצעים רכישה משמעותית העלות של המע"מ עשויה להיות מכבידה למדי ועל כן אין ספק כי הפטור ממע"מ משתלם לשני הצדדים – בעלי עסקים שיכולים להציע מחירים אטרקטיביים לקהל הלקוחות ואילו הלקוחות יכולים לחסוך כסף ולקבל את הפטור ההיסטורי שנועד לעודד את אזורי הפריפריה כמו אילת לטובת הגברת הפעילות העסקית. אומנם פטור זה הינו שנוי במחלוקת ובשנים האחרונות החלה ההמשלה לבחון את ביטולו, אולם הוא עדיין בתוקף ועל כן זה הזמן לנצל אותו במידה ואתם מתכננים להגיע לעיר מדובר בהזדמנות להתנהל בצורה חכמה ולרכוש מוצרים בעלות כספית נוחה, וללא צורך בתשלום המע"מ שמייקר לא פעם את הרכישה.

מה חשוב לדעת רגע לפני הרכישה?

לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, חשוב קודם כל לבצע סקר השוואת מחירים ולבחון מי מעניק לכם את  הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר. לא פעם תגלו כי ישנם פערי מחירים של עשרות אחוזים בין הספקים השונים, וזאת בשל התחרות העזה בין הספקים השונים בעיר. נוסף לכך, הגדירו מראש את התקציב שלכם ואל תתפתו להוצאה כספית שתשאיר אתכם עם נזק לא קטן בכיס. על כן, באמצעות סקר שוק כמו גם השוואת מחירים תוכלו גם אתם לנצל את הפטור ממע"מ לטובת יצירה של תמהיל רכישה אטרקטיבי.

מאמרים אחרונים

היופי של הים

נגישות