האם משתלם לפתוח עסק באילת?

ההחלטה על פתיחה של עסק בעיר אילת היא החלטה דרמטית ובעלת השלכות רבות אותן צריך לקחת בחשבון, וזאת בשל העובדה כי עסקים קטנים ובינוניים בתחילת דרכם נאלצים להתמודד עם לא מעט אתגרים. למעשה, בשנים האחרונות נפתחו עשרות עסקים בעיר אולם לצערנו הסטטיסטיקה מציגה נתונים עגומים לגבי מידת ההצלחה, וזאת בשל סגירה מואצת של עסקים – לא מעט בעקבות המשבר הכלכלי שנגרם כתוצאה ממגפת הקורונה. אם יש לכם חלום לפתוח עסק בעיר, חשוב קודם כל להבין מהם השלבים בכדי להבין האם פתיחת העסק אכן תהיה משתלמת. בשביל לסייע לכם לקבל החלטה, להלן טיפים בהם תוכלו להיעזר:

בדיקת היתכנות כלכלית

פתיחה של עסק בעיר אילת או בכל עיר אחרת דורשת קודם כל בדיקת היתכנות כלכלית המתבצעת מתוך מטרה לבחון כי העסק יהיה רווחי לאורך זמן, ולא רק באופן נקודתי. על כן, בסיוע מצד יועץ אסטרטגי המתמחה בעסקים קטנים רצוי להקים תוכנית כלכלית אסטרטגית שבמסגרתה ניתן לבחון את ההכנסות הצפויות לצד הוצאות קבועות, לטובת בדיקת היתכנות כלכלית. חלק מהותי מהתוכנית לוקח בחשבון גם הלוואות אותן תצטרכו לקחת כמו גם הוצאות בנוגע לשיווק, פרסום ומיתוג. מדובר בהוצאות אותן צריך לקחת בחשבון כאשר שוקלים לפתוח עסק בעיר אילת מאחר ומדובר בעיר קטנה אבל גם מאוד תחרותית, ולכן היכולת שלכם לבלוט ולהפוך את העסק שלכם לעסק משגשג תלויה לא מעט באיכות של התוכנית הפיננסית אותה אתם מרכיבים באופן עצמאי או באמצעות ליווי.

האם משתלם לפתוח עסק באילת?

היבטים בירוקרטיים

כאשר אתם פותחים עסק, צריך להבין כי אינכם רק בעלי העסק אלא יש לכם שותפים – רשויות המדינה. מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ הם השותפים שלכם ולכן צריך להבין כי בתהליך של פתיחת עסק בעיר נדרש לעבור תהליך בירוקרטי מול אותן מוסדות, וזאת בכדי להסדיר את הפעילות של העסק וכן להתנהל בצורה נכונה. התנהלות כלכלית לא נכונה מול מוסדות המדינה עלולה להוביל אתכם למצבים קשים מאוד מבחינה כלכלית ואפילו לקנסות, ועל כן קבלת ליווי דרך יועץ מומחה היא חיונית לטובת קבלת החלטות וניהול מדוקדק.

חקר שוק

החלטה על הקמה של עסק צריכה להתבצע לאחר שאתם מבצעים חקר שוק מעמיק בנוגע למתחרים שלכם. המטרה של חקר שוק היא ליצור בעבורכם בידול ומיתוג שבמסגרתם תוכלו למנף את העסק בעיר אילת ולספק את השירות לתושבי העיר כמו גם תיירים שמגיעים. בכך, תוכלו להיות ערוכים מראש לקראת התחרות בין העסקים כמו גם למנף את הפעילות שלכם לכדי רווחים וכן פיתוח העסק, כל זאת בליווי המתבצע לכל אורך הדרך ע"י מומחים לתחום.

הליווי המקצועי הוא חשוב מאוד מאחר והוא זה שיכול למנוע מכם לבצע טעויות שיעלו לכם בהמשך ביוקר, בוודאי כאשר מדובר בעסק בעיר אילת.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

היופי של הים

נגישות